Gipszkarton és kiegészítők
-
Gipszkarton táblák (4)
-
Gipszkarton profilok (5)
-
Gipszkarton függesztők (6)
-
Gipszkarton csavarok (3)
-
Gipszkarton dübelek (2)
-
Gipszkarton kiegészítők (3)
-
Gipszkarton ragasztók, glettek és hézagolók (5)
Gipszkarton
Gipszkarton lap szereléshez lemezeket és minden olyan kiegészítőt, szerelési anyagot megtalál, amivel a profi munka elvégezhető.
Álmennyezetek, válaszfalak, térelválasztó szerkezetek, előtétfalak, tetőtér beépítések és kazettás álmennyezetek gipszkartonos munkáihoz nálunk egyben megtalál mindent, a csavaroktól a glettanyagokig. Rendeléskor figyelje meg jól a jellemzőket, hiszen tábláink súlya, vastagsága és mérete mindig az adott gyártótól függ, és ennek alapján válassza meg a gipszkarton szereléshez a kiegészítőket is. A táblák és szerelési kiegészítők széles választékban, akár azonnal, raktárról is kaphatók.
A gipszkarton lapok gyártása, előnyei és hátrányai, kiegészítői
A gipszkarton lap egy nem meglepő módon gipszből és kartonból álló multifunkciós lemezfajta.
Hogyan készülnek a gipszkarton táblák?
- Egy finomítási folyamat segítségével a gipszet magas hőmérsékleten hőkezelik. Ezzel azt érik el, hogy a benne lévő nedvesség távozik.
- Különböző anyagokat adagolnak hozzá.
- A gipsz két réteg strapabíróbb karton közé kerül.
- Préselésnek vetik alá.
- A szárítóban helyezik el, hogy elnyerje végső formáját.
Miért népszerűek a gipszkarton lapok?
- A fenti felsorolásból már látható, hogy rengeteg funkciót be tud tölteni, ha építkezésről vagy felújításról van szó.
- Valamennyire hajlékonynak nevezhető, ami segíti az elhelyezését és használatát.
- Újra lehet hasznosítani (habár hazánkban ezzel kevesen foglalkoznak).
- Könnyen méretre szabható.
- Egyszerűen formára vágható.
- Speciálisan kezelt változatait jobban bírják a nedvességet
- Tűzzáró képességekkel is rendelkező típusok is léteznek.
A szárazvakolás
A szárazvakolás egyre népszerűbbé válik a felületképzési eljárások között, mivel a klasszikus vakolásnál sokkal gyorsabban és költséghatékonyabban végezhető el. A falak borításához a táblákat kétféleképpen lehet felvinni: az egyik módszernél a felületre ragasztják valamilyen gipsz alapú ragasztóanyaggal, a másiknál előre elkészített vázra kerülnek az egyes lemezek (ezt akkor alkalmazzák, ha a borítandó felület egyenetlen). A lemezek könnyű kezelhetősége és formázhatósága miatt a falak borítása gyorsan halad, ráadásul kevesebb takarításra lesz vanszükség a munka befejeztével, mint a cementes vakolat használatánál. A gipszkarton ideális választás a szárazvakolás eljárásához. A táblákat lehet ragasztóanyaggal felvinni a felületre, vagy előre elkészített vázra helyezni, ha a borítandó felület egyenetlen. A gipszkarton könnyű kezelhetősége és formázhatósága miatt gyorsan halad a falak borítása, és kevesebb takarítást igényel a munka befejeztével, mint a cementes vakolat használatakor.
Fontos megjegyezni, hogy a gipszkarton nem minden területen alkalmazható. Nem javasolt nedves helyeken használni, mivel átnedvesedve a gipsz elkezdhet mállani és a papír könnyebben sérülhet. Ezenkívül a gipszkarton sajátos hanggal jár, ami sokak számára bosszantó lehet. Továbbá könnyen sérülhet, ezért bizonyos helyeken nem ajánlott használni, például iskolai tornatermekben vagy gyerekszobákban.
A lemezek szakszerű felvitelével gyorsan sima, homogén felülethez juthatunk, ami a ragasztóanyag és a lemezek közti hézag betöltésére szolgáló glett megszáradását követően (körülbelül 48 óra) már festhető, vagy akár tapétát is fel lehet vinni rá, nem szükséges előkezelő réteget felvinni rá. A lemezek egyenletes felületének köszönhetően csak megfelelő illesztésre és glettelésre van szükség, ami értelemszerűen egyszerűbb a cementes vakolat simításánál.
A gipszkartonok hátrányai
Habár egyfajta építőipari jollyjokernek tűnhet, ez a lemeztípus azért nem alkalmazható minden területen. Hogy miért?
- Nedves helyeken nem javasolt a használata. Valamilyen szinten víztűrőek az alaptípusok is, azonban ha átáznak, a gipsz elkezd mállani, a papír könnyebben szakad és elválik, leszakad a falfelületről, mennyezetről.
- Van egy sajátos hangja, ami sokak számára bosszantó, zavaró. Ez a cementes vakolattal kialakított falaknál nincs jelen.
- A lemezfajta könnyen sérül, ezért nem javasolt bizonyos helyeken használni. Iskolai tornatermeknél, gyerekszobáknál, gyakran átrendezett helyiségeknél nem jó döntés használni, mivel másodpercek alatt leamortizálódhatnak a lemezek…
A vízálló gipszkartonok jellemzői, impregnált gipszkartonok előnyei
- Impregnált gipszkarton vízállósága: A vízálló gipszkarton speciális bevonatának köszönhetően ellenáll a nedvességnek és a párának, így ideális választás a fürdőszobák kialakításához.
- Penész és gomba ellen: Felülete gátolja a penészgomba kialakulását.
- Könnyű felhasználás: A hagyományos gipszkarton felhasználásához hasonlóan könnyen rögzíthető
- Sokoldalú felhasználás: Alkalmas falak, mennyezetek és egyéb szerkezetek kialakítása nedves környezetben
A vízálló gipszkarton hátránya
- A vízálló gipszkarton ára a speciális bevonatnak köszönhetően drágább, mint a hagyományos gipszkarton ára
- Nagyobb odafigyelést igényel a felhasználása, hogy a vízálló bevonata véletlenül se sérüljön.
- A vízálló gipszkarton nehezebb súllyal rendelkezik.
- Vízállósága korlátozott, hosszú ideig közvetlenül vízzel érintkezve károsodhat.
A gipszkarton szerelés kapcsán szükséges eszközök
- profilok: ezekkel lehet kialakítani a táblák rögzítéséhez szükséges vázat
- függesztők: álmennyezetek létrehozásához használhatóak
- csavarok
- dübelek: a csavarok rögzítéséhez szükséges falba helyezendő eszköz, más néven tipli
- ragasztók
- hézagoló gipsz vagy glett
Tűzgátló gipszkartonok
A tűzátló gipszkartonok, különleges anyagokból készülnek, amelyek növelik az épületek tűzbiztonságát. Az alábbiakban összefoglalom a tűzálló gipszkartonok főbb jellemzőit, előnyeit és felhasználási területeit.
Tűzgátló gipszkarton fő jellemzői
Az épületek tűzvédelmének alapvető eleme a tűzgátló gipszkartonok használata, különösen azokban a helyiségekben, ahol magas a tűzveszély kockázata, mint például konyhák, kazánházak, elektromos helyiségek és elosztók, közlekedőfolyosók.
Telepítése egyszerű a tűzgátló gipszkartonoknak
A tűzgátló gipszkartonok ugyanúgy telepíthetők, mint a hagyományos gipszkartonok, így nem igényelnek speciális szerszámokat vagy technikákat. Ez megkönnyíti az építők munkáját és gyorsítja a szerelési folyamatot.
A tűzgátló gipszkartonok gyakran jobb hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, mint a hagyományos gipszkartonok, ami további előnyt jelent a zajcsökkentés terén.
Akciós gipszkarton tábla ára itt megtekinthető, rendeljen most!
Bővebb információ a lenti nézze meg termékeinket vagy írjon üzenetet!
Gipszkarton méretek és gipszkarton árak